فریسا

پریسا، زیبا چون پری

جنسیت اسم فریسا

دختر

فریسا به انگلیسی

farisa

تعداد فریسا ها در ایران

588

تلفظ فریسا به فارسی

فَريسا

ریشه اسم فریسا

فارسی

تلفظ فریسا به انگلیسی

/farisā/

رنگ اسم فریسا

نارنجی

ابجد اسم فریسا

351

ابجد وسیط اسم فریسا

27

ابجد صغیر اسم فریسا

18

درباره نام فریسا

فریسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فریسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فریسا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 588 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فریسا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم فریسا و معنی اسم فریسا

ریشه اسم فریسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فریسا فارسی می باشد و تلفظ فریسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَريسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farisā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فریسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فریسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فریسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فریسا در واژه نامه آزاد:
شگفت انگیز از حیث زیبایی، مهربان

معنی اسم فریسا در ثبت احوال

(فري = شگفت انگيز، عجيب + سا (پسوند شباهت))، ۱- مانند فري، شبيه به فري؛ ۲- (به مجاز) عجيب و شگفت انگيز (از حيث زيبايي).

حروف ابجد و طالع بینی نام فریسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فریسا عدد " 351 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فریسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فریسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فریسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فریسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام همسر حضرت یعقوب (ع)، خجسته و زیبارو

پیروزه، نوعی كانی قيمتی حاوی مس و فسفر، دارای رنگ آبی يا سبز

پاك نژاد، زاده نیکی ها، پاک سرشت

زیبا چون ماه و پری

دسته‌ای از شش ستاره درخشان در صورت فلکی ثور، ثریا

نام پیامبر ایرانی در زمان گشتاسپ پادشاه کیانی

نام نوعی درخت

ترکیب دو اسم محمد و رسول (ستوده و فرستاده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید