فریده

يگانه، يكتا، بي‌نظير، بی‌مانند

جنسیت اسم فریده

دختر

فریده به انگلیسی

faride

تعداد فریده ها در ایران

637,542

تلفظ فریده به فارسی

فريده

ریشه اسم فریده

عربی

تلفظ فریده به انگلیسی

/faride/

رنگ اسم فریده

زرد

ابجد اسم فریده

299

ابجد وسیط اسم فریده

35

ابجد صغیر اسم فریده

20

درباره نام فریده

فریده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فریده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فریده، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 637,542 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فریده

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فریده و معنی اسم فریده

ریشه اسم فریده

همانطور که گفتیم ریشه اسم فریده عربی می باشد و تلفظ فریده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فريده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /faride/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فریده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فریده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فریده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث فرید.

معنی اسم فریده در فرهنگ فارسی :
(صفت) مونث فرید، (اسم) واحد فرید، یکدانه، گوهر، نفیس، جمع: فراید (فرائد)، مغرور متکبر.

معنی اسم فریده در فرهنگ معین :
مؤنث فرید، از نام‌های زنان، در فارسی به معنی: مغرور، متکبر.

معنی اسم فریده در لغت‌نامه دهخدا :
خودرأی و مغرور، مونث ف رید.

معنی اسم فریده در ثبت احوال

مؤنث فريد

حروف ابجد و طالع بینی نام فریده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فریده عدد " 299 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فریده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فریده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فریده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فریده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن که شراب در پیاله می ریزد و به دیگری می دهد

توانایی، قدرت، جرأت، فرصت

ترکیب دو اسم فاطمه و هدی (رانده شده از آتش و هدایت شده)

(به مجاز) تازه و جديد، شاداب، نو برانه

ظرف شيشه‌ای شراب

ترکیب دو اسم فاطمه و رقیه (رانده شده از آتش و دعا)

مانند ماه، دختر زیبا رو

ترکیب دو اسم محمد و معز (ستوده و عزت دهنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران