فریدخت

دختر زیبا و محبوب

جنسیت اسم فریدخت

دختر

فریدخت به انگلیسی

fari dokht

تعداد فریدخت ها در ایران

1,071

تلفظ فریدخت به فارسی

فريدخت

ریشه اسم فریدخت

فارسی

تلفظ فریدخت به انگلیسی

/fari dokht/

رنگ اسم فریدخت

زرد

ابجد اسم فریدخت

1294

ابجد وسیط اسم فریدخت

34

ابجد صغیر اسم فریدخت

25

درباره نام فریدخت

فریدخت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فریدخت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فریدخت که در انگلیسی به صورت fari dokht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,071 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فریدخت

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فریدخت و معنی اسم فریدخت

ریشه اسم فریدخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم فریدخت فارسی می باشد و تلفظ فریدخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فريدخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fari dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فریدخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فریدخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فریدخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر خجسته و مبارک، دختر باشکوه و شکوهمند، دختر زیبا و محبوب

معنی اسم فریدخت در ثبت احوال

(فري = خجسته، مبارك، داراي خجستگي و شكوه، شكوهمند و خجسته + دخت = دختر)، 1- دختر خجسته و مبارك؛ 2- دختر باشكوه و شكوهمند.

حروف ابجد و طالع بینی نام فریدخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فریدخت عدد " 1294 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فریدخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فریدخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فریدخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فریدخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرشا، مقدس

مهرگان، منسوب به ماه مهر، مهربانی

جنسی از پولاد قيمتی

ماهشاد، زیباروی خوشحال

نام گياهی كوچك و يك ساله كه بسيار ظريف است

مؤنث فائض، فيض رسان، فايده بخش

مرد نیرومند و مقاوم

بهشت‌ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید