فریدالدین

یگانه در دین، بی نظیر در دین داری و دین ورزی

جنسیت اسم فریدالدین

پسر

فریدالدین به انگلیسی

faridoddin

تعداد فریدالدین ها در ایران

1,206

تلفظ فریدالدین به فارسی

فريدالدين

ریشه اسم فریدالدین

عربی

تلفظ فریدالدین به انگلیسی

/faridoddin/

رنگ اسم فریدالدین

نارنجی

ابجد اسم فریدالدین

389

ابجد وسیط اسم فریدالدین

53

ابجد صغیر اسم فریدالدین

29

درباره نام فریدالدین

فریدالدین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فریدالدین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فریدالدین، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,206 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فریدالدین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم فریدالدین و معنی اسم فریدالدین

ریشه اسم فریدالدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم فریدالدین عربی می باشد و تلفظ فریدالدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فريدالدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /faridoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فریدالدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فریدالدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فریدالدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

یگانه در دین، بی نظیر در دین داری و دین ورزی، (در اعلام) نام شیخ فریدالدین عطار نیشابوری عارف و شاعر نامی ایران (قرن ۶ و۷) هـ ق؛ آن که در دین یگانه و یکتا است، نام شاعر و عارف نامدار ایرانی قرن ششم و هفتم، عطار نیشابوری.

معنی اسم فریدالدین در ثبت احوال

1- يگانه در دين، بي نظير در دين داري و دين‌ورزي؛ 2- (اَعلام) 1) شيخ فريدالدين محمّد نیشابوری، متخلص به عطّار نيشابوری: [حدود 540-618 قمری] نویسنده، شاعر و عارف ايرانی، مؤلف تذکرةالاولیا، در شرح حال بزرگان صوفیه و منظو مه‌هاي منطق‌الطیر، الهی نامه، اسرارنامه، خسرونامه، مصیب‌نامه و دیوان شعر؛ 2) فریدالدین دهلوی: [قرن 8 هجری] از عارفان هند، معروف به شِکر گنج، استاد و خویشاوند نظام‌الدین اولیا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فریدالدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فریدالدین عدد " 389 " و ابجد وسیط " 53 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فریدالدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فریدالدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فریدالدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فریدالدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

از شخصیت‌های شاهنامه، نام فرزند منوچهر پادشاه کیانی

برتری دانش، اخلاق، و هنر، لطف، توجه، رحمت

مرد خنده‌روی، نیکو روی، نیکوکار، ساده دل

مورد افتخار برای دين

نام چاه زم زم، نام مادر امام رضا (ع)

فراخ، وسیع

قضاوت خدا، خدا حاکم من است، نام يكي از چهار پيغمبر بزرگ بني‌اسرائيل

شبيه به نيل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید