فریبا

فریبنده، بسيار زيبا، فریفته

جنسیت اسم فریبا

دختر

فریبا به انگلیسی

faryba

تعداد فریبا ها در ایران

661,818

تلفظ فریبا به فارسی

فريبا

ریشه اسم فریبا

فارسی

تلفظ فریبا به انگلیسی

/fa(e)rybā/

رنگ اسم فریبا

زرد

ابجد اسم فریبا

293

ابجد وسیط اسم فریبا

29

ابجد صغیر اسم فریبا

14

درباره نام فریبا

فریبا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فریبا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فریبا که در انگلیسی به صورت faryba نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 661,818 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فریبا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فریبا و معنی اسم فریبا

ریشه اسم فریبا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فریبا فارسی می باشد و تلفظ فریبا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فريبا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fa(e)rybā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فریبا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فریبا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فریبا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فریبا در لغت‌نامه دهخدا :
فریبنده، فریفته.

معنی اسم فریبا در فرهنگ فارسی :
فریبنده، فریب دهنده، به معنی فریفته و فریب خورده هم گفته‌اند، زیبا و جمیل.

معنی اسم فریبا در فرهنگ معین :
فریبنده، فریب دهنده. زیبا. فریب خورده.

معنی اسم فریبا در فرهنگ فارسی عمید :
فریبنده، فریب دهنده. [مجاز] زیبا. [قدیمی] فریفته، فریب خورده.

معنی اسم فریبا در ثبت احوال

۱- (به مجاز) بسيار زيبا، دل پسند و خوشايند.
۲- (در قديم) به معناي فريفته.

حروف ابجد و طالع بینی نام فریبا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فریبا عدد " 293 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فریبا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فریبا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فریبا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فریبا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

قسم، اقرار، اعتراف

تیز خاطر، چالاک

پادشاه، نیک‌نام، نام چند تن از پادشاهان ایران

با وفا، آن كه يا آنچه به تعهد، دوستی و عشق پای بند باشد

نیرومند، پرزور، از نامهای خداوند

سبزه زار، مرغزار، زمین سبز و خرم

به رنگ نیلی، منسوب به نیلی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران