فریا

(به مجاز) خجسته، مبارك، با شكوه، جذاب، دلپذير

جنسیت اسم فریا

دختر

فریا به انگلیسی

fariya

تعداد فریا ها در ایران

1,466

تلفظ فریا به فارسی

فَريا

ریشه اسم فریا

فارسی

تلفظ فریا به انگلیسی

/fariyā/

رنگ اسم فریا

قرمز

ابجد اسم فریا

291

ابجد وسیط اسم فریا

27

ابجد صغیر اسم فریا

12

درباره نام فریا

فریا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فریا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فریا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,466 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فریا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم فریا و معنی اسم فریا

ریشه اسم فریا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فریا فارسی می باشد و تلفظ فریا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَريا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fariyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فریا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فریا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فریا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خجسته، شکوهمند، مبارک، با شکوه، (به مجاز) جذاب، دلپذیر و گیرا.

معنی اسم فریا در ثبت احوال

[فري= خجسته، مبارك، داراي خجستگي و شكوه، شكوهمند و خجسته + ا = (پسوند نسبت)]، ۱- (به مجاز) خجسته، شكوهمند، مبارك، با شكوه؛ ۲- (به مجاز) جذاب، دلپذير و گيرا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فریا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فریا عدد " 291 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فریا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فریا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فریا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فریا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام دختر نوح نبی (ع)

ماهرو، زیبارو، ماه چهر

دختر خورشید، زاییده خورشید، آفريده‌ی درخشان، دختر زیبارو

تابنده، زیبا

دارای ناز و عشوه، نازنین

ترکیب دو اسم مهر و سام (مهربانی و آتش)

مسرور، شاد

برتری در دانش، هنر و اخلاق، فضیلت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید