فروز

تابش و روشنی و فروغ

جنسیت اسم فروز

دختر

فروز به انگلیسی

foruz

تعداد فروز ها در ایران

1,224

تلفظ فروز به فارسی

فُروز

ریشه اسم فروز

فارسی

تلفظ فروز به انگلیسی

/foruz/

رنگ اسم فروز

طلایی

ابجد اسم فروز

293

ابجد وسیط اسم فروز

29

ابجد صغیر اسم فروز

23

درباره نام فروز

فروز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فروز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فروز که در انگلیسی به صورت foruz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,224 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فروز

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم فروز و معنی اسم فروز

ریشه اسم فروز

همانطور که گفتیم ریشه اسم فروز فارسی می باشد و تلفظ فروز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فُروز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /foruz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فروز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فروز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فروز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فروز در لغت نامه دهخدا:
تابش، روشنی، فروغ آفتاب،مخفف فروزنده، شعله و افروزنده

معنی اسم فروز در فرهنگ فارسی:
فروغ، روشنی، روشنایی، امر به فروزیدن
۱. روشنی، روشنایی ۲. در کلمات مرکب به معنی فروزنده آید.
دهی است از دهستان حومه شهرستان ملایر

معنی اسم فرووز در فرهنگ فارسی عمید:
فروزیدن، افروزنده، روشن کننده، روشنی، روشنایی

معنی اسم فروز در ثبت احوال

۱- افروختن، فروزيدن؛ ۲- (در قديم) به معناي روشنايي و نور.

حروف ابجد و طالع بینی نام فروز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فروز عدد " 293 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فروز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فروز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فروز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فروز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و مبین (ستوده و آشکارکننده)

پادشاه و شهریار دلیر، نام دومین پسر کیقباد پادشاه کیانی، از شخصیت‌های شاهنامه

آن که چون ستاره ای در دین می درخشد

ترکیب دو اسم محمد و زاهد (ستوده و پرهیزگار)

شانس، اقبال خوب

دعا، افسون، نام دختر امام حسين (ع)

جوانمرد مِهتر و بزرگتر، بخشنده بزرگ

داد، انصاف، شرم، حیا، لطف

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید