فروتن

افتاده، متواضع

جنسیت اسم فروتن

پسر

فروتن به انگلیسی

forutan

تعداد فروتن ها در ایران

1,450

تلفظ فروتن به فارسی

فروتن

ریشه اسم فروتن

فارسی

تلفظ فروتن به انگلیسی

/forutan/

رنگ اسم فروتن

صورتی

ابجد اسم فروتن

736

ابجد وسیط اسم فروتن

28

ابجد صغیر اسم فروتن

25

درباره نام فروتن

فروتن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فروتن پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فروتن که در انگلیسی به صورت forutan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,450 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فروتن

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم فروتن و معنی اسم فروتن

ریشه اسم فروتن

همانطور که گفتیم ریشه اسم فروتن فارسی می باشد و تلفظ فروتن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فروتن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /forutan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فروتن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فروتن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فروتن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

افتاده، خاشع، خاضع، خاکسار، شکسته نفس، متواضع، محجوب

معنی اسم فروتن در ثبت احوال

آن كه خود را از ديگران برتر نداند، آن كه خودپسند نيست، متواضع.

حروف ابجد و طالع بینی نام فروتن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فروتن عدد " 736 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فروتن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فروتن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فروتن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فروتن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

موی مجعد و پیچیده، کلاله

ترکیب دو اسم محمد و کریم (ستوده و بخشنده)

زن گندمگون لب

کسی که از او یاری خواسته شود، از صفات خدا

روشنايی، فروغ، بلندی، نام گیاهی دارویی از خانواده گل ارغوان

میوه، (به مجاز) نتيجه و حاصل

مسرور، شاد

گرامی، ارجمند، محترم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید