فرهود

كودك پرگوشت و خوب صورت، مرد درشت اندام

جنسیت اسم فرهود

پسر

فرهود به انگلیسی

farhud

تعداد فرهود ها در ایران

4,380

تلفظ فرهود به فارسی

فَرهود

ریشه اسم فرهود

عربی

تلفظ فرهود به انگلیسی

/farhud/

رنگ اسم فرهود

سبز

ابجد اسم فرهود

295

ابجد وسیط اسم فرهود

31

ابجد صغیر اسم فرهود

25

درباره نام فرهود

فرهود یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فرهود را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فرهود، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,380 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فرهود

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم فرهود و معنی اسم فرهود

ریشه اسم فرهود

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرهود عربی می باشد و تلفظ فرهود در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَرهود " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farhud/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرهود بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرهود در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرهود در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فرهود در لغت‌نامه دهخدا:
مرد گرداندام درشت شتابزده، مرد نازک پرگوشت، کودک پرگوشت خوب صورت، بچه ٔ شیر، بره بزکوهی.

معنی اسم فرهود در ثبت احوال

۱- كودك پرگوشت و خوب صورت؛ ۲- مرد درشت اندام.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرهود

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرهود عدد " 295 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرهود گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرهود چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرهود

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرهود

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و ادیب (ستوده و با ادب)

(به مجاز) زيبا، سرسبز و با طراوت، زندگی تازه

بنده ی خدای بازگرداننده

زیبا چون گل و پری، گل رويی چون فرشته

به لطف و نرمی آفریده شده، (به مجاز) معشوقی که ناز بسیار کند، پدید آورنده نعمت و خوشی

فرستاده شده، فرستنده، رسول صاحب كتاب، ساده و روان

آواز، شهرت، عقیده

منتخب، برگزیده، آن‌كه گل می‌چيند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید