فرهنگ

آداب، رسوم، اندیشه، هنر، شیوه‌ی زندگی، شعور، تربيت اجتماعی

جنسیت اسم فرهنگ

پسر

فرهنگ به انگلیسی

farhang

تعداد فرهنگ ها در ایران

21,339

تلفظ فرهنگ به فارسی

فَرهَنگ

ریشه اسم فرهنگ

فارسی

تلفظ فرهنگ به انگلیسی

/farhang/

رنگ اسم فرهنگ

قرمز

ابجد اسم فرهنگ

355

ابجد وسیط اسم فرهنگ

31

ابجد صغیر اسم فرهنگ

22

درباره نام فرهنگ

فرهنگ یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فرهنگ پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فرهنگ که در انگلیسی به صورت farhang نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 21,339 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فرهنگ

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم فرهنگ و معنی اسم فرهنگ

ریشه اسم فرهنگ

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرهنگ فارسی می باشد و تلفظ فرهنگ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَرهَنگ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farhang/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرهنگ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرهنگ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرهنگ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فرهنگ در فرهنگ فارسی عمید:
۱. علم؛ دانش.
۲. ادب؛ معرفت.
۳. تعلیم‌ و تربیت.
۴. آثار علمی و ادبی یک قوم یا ملت.< br/>
معنی اسم فرهنگ در لغت نامه دهخدا:
از: فر، پیشوند + هنگ از ریشه ٔ ثنگ اوستایی به معنی کشیدن و فرهختن و فرهنگ . هر دو مطابق است با ادوکات و اِدوره در لاتینی که به معنی کشیدن و نیز به معنی تعلیم و تربیت است.

معنی اسم فرهنگ در فرهنگ فارسی معین:
۱. علم، دانش ۲. تربیت، ادب ۳. واژه نامه، کتاب لغت ۴.عقل، خرد ۵.تدبیر، چاره .

معنی اسم فرهنگ در ثبت احوال

۱- پديده‌ي كلي پيچيده‌اي از آداب، رسوم، انديشه، هنر، و شيوه‌ي زندگي كه در طي تجربه‌ي تاريخي اقوام شكل مي‌گيرد و قابل انتقال به نسل‌هاي بعدي؛ ۲- قاموس و لغت‌نامه؛ ۳- (در گفتگو) به معني ادب، شعور يا تربيت اجتماعي؛ ۴- (در قديم) به معناي علم و معرفت، عقل و خرد، تدبير و چاره.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرهنگ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرهنگ عدد " 355 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرهنگ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرهنگ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرهنگ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرهنگ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شبيه به نِلي

لقب حضرت ابراهیم و نامی در پارسی باستان

نیک بخت، خجسته

خوشنام

آن‌که میان دو نفر به عدالت حکم کند، (به مجاز) خداوند

ماهرو، زیبارو، ماهرخ

نام موسیقیدان مشهور در زمان خسرو پرویز پادشاه ساسانی

مونث صبیح، زيبا و شاد، خندان و خوشحال

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید