فرهمند

دارای شکوه و وقار، (به مجاز) خردمند و دانا، نورانی و با شکوه

جنسیت اسم فرهمند

پسر

فرهمند به انگلیسی

farremand

تعداد فرهمند ها در ایران

2,104

تلفظ فرهمند به فارسی

فَرهمند

ریشه اسم فرهمند

فارسی

تلفظ فرهمند به انگلیسی

/farremand/

رنگ اسم فرهمند

طلایی

ابجد اسم فرهمند

379

ابجد وسیط اسم فرهمند

31

ابجد صغیر اسم فرهمند

28

درباره نام فرهمند

فرهمند یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فرهمند پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فرهمند که در انگلیسی به صورت farremand نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,104 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فرهمند

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم فرهمند و معنی اسم فرهمند

ریشه اسم فرهمند

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرهمند فارسی می باشد و تلفظ فرهمند در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَرهمند " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farremand/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرهمند بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرهمند در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرهمند در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فرهمند در فرهنگ فارسی عمید :
۱. باشکوه؛ با شٲن‌ و شوکت.
۲. [مجاز] دانا؛ هوشمند

معنی اسم فرهمند در فرهنگ فارسی معین :
نزدیک ، قریب

معنی اسم فرهمند در فرهنگ فارسی :
فرهومند: باشکوه، باشان و شوکت، دانا و هوشمند، فره مند نیزگفته اند

معنی اسم فرهمند در ثبت احوال

1- داراي شكوه و وقار؛ 2- (به مجاز) خردمند و دانا، داراي فر، نوراني و با شكوه.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرهمند

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرهمند عدد " 379 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرهمند گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرهمند چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرهمند

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرهمند

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به ایل، (به مجاز) هم نژاد و هم خون

نام کوچک‌ترین ستاره‌ صورت فلکی دب اکبر

آبگیر، تالاب

تابش و روشنی و فروغ

شادی آور، روح بخش، دل انگیز، مفرح، روح افزا

شکسته بند، جبار، از نام ها و صفات پروردگار

نام فیلسوف معروف یونان، شاگرد سقراط و معلم ارسطو

هر گلي كه سرخ باشد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید