فرنگیس

دارای گیسوان پرندین و نرم و فراوان، نام دختر افراسیاب و همسر سیاوش، از شخصیت‌های شاهنامه

جنسیت اسم فرنگیس

دختر

فرنگیس به انگلیسی

farangis

تعداد فرنگیس ها در ایران

125,997

تلفظ فرنگیس به فارسی

فَرنگيس

ریشه اسم فرنگیس

فارسی

تلفظ فرنگیس به انگلیسی

/farangis/

رنگ اسم فرنگیس

نیلی

ابجد اسم فرنگیس

420

ابجد وسیط اسم فرنگیس

36

ابجد صغیر اسم فرنگیس

24

درباره نام فرنگیس

فرنگیس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فرنگیس دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فرنگیس که در انگلیسی به صورت farangis نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 125,997 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فرنگیس

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم فرنگیس و معنی اسم فرنگیس

ریشه اسم فرنگیس

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرنگیس فارسی می باشد و تلفظ فرنگیس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَرنگيس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farangis/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرنگیس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرنگیس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرنگیس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فرنگیس در ویکی پدیا:
فرنگیس در تصحیحات قدیم‌تر یکی از شخصیت‌های زن در شاهنامه است. فرنگیس دختر افراسیاب، همسر سیاوش پسر کاووس و مادر کیخسرو است. زمانی‌که سیاوش از جبهه جنگ به توران پناه نده شد نخست با جریره دختر پیران وصلت نمود آنگاه پیران از افراسیاب فرنگیس را برای سیاوش خواستگاری نمود:

بیامد'''فرنگیس''' چون ماه نو
به نزدیک آن تـاجـور شـاه نو


معنی اسم فرنگیس در واژه نامه آزاد:
فرنگیس = ویسبان فریه = فری گیس، در زبان اوستایی پهلوی یعنی محبوب همه.معنی اسم فرنگیس در ثبت احوال

(اَعلام) نام دختر افراسياب توراني و زن سياوش.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرنگیس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرنگیس عدد " 420 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرنگیس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فرنگیس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرنگیس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرنگیس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عالم بالا، درگاه قدس خداوند، عالم غيب، جايگاه فرشتگان، سپهر

حوری زیبا چشم

حکیم و فیلسوف مشهور یونانی ملقب به معلم اول

باد بسیار ملایم ؛ (در قدیم) بوی خوش.

در كردی باريدن باران

آن که در زمان خود چون ماه می درخشد

داده‌ی نيك، داده‌ی خوب

خاک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید