فرنوش

نوشنده شکوه و جلال، دارای شکوه جاودان

جنسیت اسم فرنوش

دختر

فرنوش به انگلیسی

far nush

تعداد فرنوش ها در ایران

33,525

تلفظ فرنوش به فارسی

فَرنوش

ریشه اسم فرنوش

فارسی

تلفظ فرنوش به انگلیسی

/far nuš/

رنگ اسم فرنوش

بنفش

ابجد اسم فرنوش

636

ابجد وسیط اسم فرنوش

24

ابجد صغیر اسم فرنوش

24

درباره نام فرنوش

فرنوش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فرنوش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فرنوش، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 33,525 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فرنوش

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم فرنوش و معنی اسم فرنوش

ریشه اسم فرنوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرنوش فارسی می باشد و تلفظ فرنوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَرنوش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /far nuš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرنوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرنوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرنوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام اصیل ایرانی؛ از شاهزاده های سلسلۀ ماد؛‏ فرن‏=‏ شاهوار، خدایگان + اوش‏=‏ هوش؛ فرنوش‏=‏ هوش خدایگانی، عصارۀ شکوه و جلال.

معنی فرنوش در لغت‌ نامه دهخدا:
نام عقل فلک قمر که به تازی عقل فعال گویند و به فارسی خرد کارگر نامند.

معنی اسم فرنوش در ثبت احوال

(دساتیر) نام عقل فلك قمر كه به عربي عقل فعال گويند و به فارسي خرد كارگر نامند.
[از برساخته‌هاي دساتير مي‌باشد].

حروف ابجد و طالع بینی نام فرنوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرنوش عدد " 636 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرنوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرنوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرنوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرنوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ستایش‌گر همیشگی

ترکیب دو اسم امیر و هاشم (فرمانروا و خردکننده)

ترکیب دو اسم امیر و ناصر ( فرمانروا و یاری کننده )

ترکیب دو اسم نازنین و کوثر (باارزش و بخشنده)

ترکیب دو اسم محمد و عیسی (ستوده و نجات‌ دهنده)

ترکیب دو اسم حسن و رضا (نیکو و خشنود)

ترکیب دو اسم محمد و ماکان (ستوده و شجاع)

دارنده آب و رنگ سرخ، پسر رستم از تهمینه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران