فرقان

جدا کننده ی حق از باطل

جنسیت اسم فرقان

پسر

فرقان به انگلیسی

forghan

تعداد فرقان ها در ایران

555

تلفظ فرقان به فارسی

فرقان

ریشه اسم فرقان

عربی

تلفظ فرقان به انگلیسی

/forqān/

رنگ اسم فرقان

نارنجی

ابجد اسم فرقان

431

ابجد وسیط اسم فرقان

23

ابجد صغیر اسم فرقان

17

درباره نام فرقان

فرقان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فرقان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فرقان که در انگلیسی به صورت forghan نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 555 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فرقان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم فرقان و معنی اسم فرقان

ریشه اسم فرقان

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرقان عربی می باشد و تلفظ فرقان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فرقان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /forqān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرقان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرقان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرقان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فرقان در لغت نامه دهخدا:
آنچه بدان فرق کنند میان حق و باطل

معنی اسم فرقان در فرهنگ فارسی:
جدا کردن، جدا ساختن از هم، آنچه که حق و باطل را تشخیص دهد و از هم جدا کند، قرآن

معنی اسم فرقان در فرهنگ فارسی عمید:
آن چه که حق و باطل را از هم جدا کند، قرآن

معنی اسم فرقان در ثبت احوال

1- آنچه جدا كننده‌ي حق از باطل باشد؛ 2 - (اَعلام) 1) سوره بيست و پنجم از قرآن كريم داراي هفتاد و هفت آيه؛ 2) نام ديگري براي قرآن.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرقان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرقان عدد " 431 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرقان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرقان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرقان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرقان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شمشیر دین

ترکیب دو اسم محمد و فرید ( ستوده و بی مانند )

منسوب به پری، فرشتگان، (به مجاز) زیبا

ترکیب دو اسم فاطمه و یاس (رانده شده از آتش و گلی خوشبو)

ترکیب دو اسم ماه و جهان (زیبا و دنیا)

وعده خدا، سوگند خدا، دختری که مانند گل انار لطیف است

مرغ شکاری

فصل اول سال خورشیدی، گل و شکوفه درختان، (به مجاز) دوره‌ شادابی هر چيز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید