فرشیده

شكوه و روشنايی، شكوه خورشيد، شكوه درخشان

جنسیت اسم فرشیده

دختر

فرشیده به انگلیسی

farshideh

تعداد فرشیده ها در ایران

1,284

تلفظ فرشیده به فارسی

فرشيده

ریشه اسم فرشیده

فارسی

تلفظ فرشیده به انگلیسی

/faršide/

رنگ اسم فرشیده

سبز

ابجد اسم فرشیده

599

ابجد وسیط اسم فرشیده

35

ابجد صغیر اسم فرشیده

23

درباره نام فرشیده

فرشیده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فرشیده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فرشیده، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,284 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فرشیده

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم فرشیده و معنی اسم فرشیده

ریشه اسم فرشیده

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرشیده فارسی می باشد و تلفظ فرشیده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فرشيده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /faršide/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرشیده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرشیده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرشیده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به فرشید
فرشید: فرشیدورد، شکوه و روشنایی، شکوه خورشید، شکوه درخشان

فر+ شیده = نور آفتاب، شکوه آفتاب

معنی اسم فرشیده در ثبت احوال

(فرشيد + ه (پسوند نسبت))، منسوب به فرشيد، فرشيد.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرشیده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرشیده عدد " 599 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرشیده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرشیده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرشیده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرشیده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زنی كه چشمانی درشت و زيبا داشته باشد

تابنده، زیبا

منسوب به اصیل، نجیب، پاک نژاد

انگبین، (به مجاز) بسيار شيرين و خوش مزه، بسيار دوست داشتنی

نام سردار اردشیر دوم پادشاه ساسانی، دانا و خردمند

ترکیب دو اسم محمد و آرمان (ستوده و آرزو)

ترکیب دو اسم محمد و سدیس (ستوده و نام یک قبیله)

منسوب به مهران، دارنده مهر، سرشار از مهر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید