فرشاد

شادمان و باشکوه، نام روح و عقلِ كره‌ مرّيخ

جنسیت اسم فرشاد

پسر

فرشاد به انگلیسی

farshad

تعداد فرشاد ها در ایران

204,591

تلفظ فرشاد به فارسی

فَرشاد

ریشه اسم فرشاد

فارسی

تلفظ فرشاد به انگلیسی

/faršād/

رنگ اسم فرشاد

زرد

ابجد اسم فرشاد

585

ابجد وسیط اسم فرشاد

21

ابجد صغیر اسم فرشاد

18

درباره نام فرشاد

فرشاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فرشاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فرشاد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 204,591 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فرشاد

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فرشاد و معنی اسم فرشاد

ریشه اسم فرشاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرشاد فارسی می باشد و تلفظ فرشاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَرشاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /faršād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرشاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرشاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرشاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فرشاد در لغت‌نامه دهخدا :
نام روح و عقل کره ٔ مریخ. نفس فلک مریخ است. از برساخته‌های دساتیر است.

فَرشاد یکی از نام‌های پسر اصیل ترکی و ایرانی است. این نام از دو جزء فر و شاد تشکیل شده. فَر به معنی پشتیبانی ایزدی است همچنین فر به معنای روحی است که خداوند در بدن پادشاهان درست‌کار می‌دمیده تا بوسیله این روح و این فر ایزدی بر مردم حکمت کنند و شاد به معنای " شاد از اینکه فر دارد" است در اینجا فرشاد به صفتی از پادشاهانی گفته می‌شود که از فر ایزدی برخوردار هستند که از داشتن این فر ایزدی شادمان هستند.

ازطرفی دو واژه‌ی فر + شاد، که فر به معنی شکوه و شاد به معنی شادمانی و خوشحالی است.

معنی اسم فرشاد در ثبت احوال

(دساتیر) ۱- نام روح و عقلِ كره‌ مرّيخ، نفس فلك مريخ، [از برساخته‌هاي دساتير ـ برهان چ.
معين]؛ ۲- شكوه، شادي، شادي بزرگ.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرشاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرشاد عدد " 585 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرشاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فرشاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرشاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرشاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرزند، نسل

کامل

فرزانه، خردمند، عاقل، حکیم

زیباروی و پری پیکر

کوروش، نام نوعی ابر

پاک و خالص

نام دختر حضرت آدم (ع)، نام ماده‌ای که از گداختن برخی از فلزات مانند طلا و نقره به دست آید

ترکیب دو اسم محمد و دانیال (ستوده و قضاوت خدا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران