فرزانه

عاقل، حکیم، دانشمند، دانا، خردمند

جنسیت اسم فرزانه

دختر

فرزانه به انگلیسی

farzane

تعداد فرزانه ها در ایران

665,751

تلفظ فرزانه به فارسی

فرزانه

ریشه اسم فرزانه

فارسی

تلفظ فرزانه به انگلیسی

/farzāne/

رنگ اسم فرزانه

قرمز

ابجد اسم فرزانه

343

ابجد وسیط اسم فرزانه

31

ابجد صغیر اسم فرزانه

28

درباره نام فرزانه

فرزانه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فرزانه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فرزانه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 665,751 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فرزانه

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم فرزانه و معنی اسم فرزانه

ریشه اسم فرزانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرزانه فارسی می باشد و تلفظ فرزانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فرزانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farzāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرزانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرزانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرزانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فرزانه در لغت‌نامه دهخدا :
حکیم. دانشمند. عاقل. بخرد. فرزان. فیلسوف. مقابل دیوانه.

معنی اسم فرزانه در فرهنگ فارسی :
حکیم، عالم، دانشمند، عاقل، خردمن د، شریف، پاک نژاد، دانشمند، حکیم، جمع: فرزانگان.

معنی اسم فرزانه در فرهنگ معین :
دانشمند، حکیم، جمع: فرزانگان.

معنی اسم فرزانه در فرهنگ فارسی عمید :
حکیم، عالِم، دانشمند، عاقل، خردمند، شریف، پاک نژاد.

معنی اسم فرزانه در ثبت احوال

داراي خِرَد و پختگي، خِرَدمند، دانا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرزانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرزانه عدد " 343 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرزانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فرزانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرزانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرزانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شفاف و روشن، نورانی، درخشنده مانند ماه، روشن‌فكر

نعمت‌ها، نیکی‌ها

چراغ

زندگی بخش

مظهر پرستش، ماه نو، آفتاب، مونث «اله» به معنی رب النوع

ترکیب دو اسم محمد و پدرام (ستوده و آراسته)

روشنک، نورانی

زيبا، رعنا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران