فرزاد

با جلال و شكوه زاده شده، زاده‌ي با فر و شكوه و عظمت

جنسیت اسم فرزاد

پسر

فرزاد به انگلیسی

farzad

تعداد فرزاد ها در ایران

308,460

تلفظ فرزاد به فارسی

فرزاد

ریشه اسم فرزاد

فارسی

تلفظ فرزاد به انگلیسی

/farzād/

رنگ اسم فرزاد

قرمز

ابجد اسم فرزاد

292

ابجد وسیط اسم فرزاد

28

ابجد صغیر اسم فرزاد

22

درباره نام فرزاد

فرزاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فرزاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فرزاد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 308,460 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فرزاد

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم فرزاد و معنی اسم فرزاد

ریشه اسم فرزاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرزاد فارسی می باشد و تلفظ فرزاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فرزاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farzād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرزاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرزاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرزاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

فر به معنای شادی و خوشی است. زاد یعنی زاینده و ایجاد کننده. فرزاد به معنای زاینده شادی است. (در قدیم) با فر و شکوه زاده شده، زادهٔ با فر و شکوه و عظمت.

در تعبیری دیگر معنای فر باهوش هم ذکر شده که در مجموع به معنی انسان باهوش یا معادل انگلیسی smart می‌باشد.

معنی اسم فرزاد در ثبت احوال

(در قديم) با فر و شكوه زاده شده، زاده‌ي با فر و شكوه و عظمت.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرزاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرزاد عدد " 292 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرزاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فرزاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرزاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرزاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زنده کننده، زندگی بخش، تعمید دهنده، نام پسر زکریا از پیامبران بنی‌اسرائیل

نام شخصیتی عالم و پارسایی باتقوا

منسوب به حدیث، داستان، حکایت

بخشنده، سخاوتمند، جوان‌مرد، از نام‌ها و صفات خداوند، از صفات قرآن

بسیار سجده کننده، لقب امام چهارم شیعیان

(به‌مجاز) خوش قامت و زیبا، كلمه تحسين به معنی آفرين، مرحبا، نام نوعی درخت

ماه درخشان و تابان، (به مجاز) زیبارو

ترکیب دو اسم مجید و رضا (بزرگوار و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران