فرخ

خجسته، مبارک، فرخنده، از شخصیتهای شاهنامه

جنسیت اسم فرخ

دختر

فرخ به انگلیسی

farrokh

تعداد فرخ ها در ایران

58,461

تلفظ فرخ به فارسی

فَرّخ

ریشه اسم فرخ

فارسی

تلفظ فرخ به انگلیسی

/farrokh/

رنگ اسم فرخ

زرد

ابجد اسم فرخ

880

ابجد وسیط اسم فرخ

16

ابجد صغیر اسم فرخ

16

درباره نام فرخ

فرخ یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فرخ را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فرخ، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 58,461 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فرخ

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فرخ و معنی اسم فرخ

ریشه اسم فرخ

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرخ فارسی می باشد و تلفظ فرخ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَرّخ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farrokh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرخ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرخ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرخ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فرخ در فرهنگ فارسی معین :
۱ - خجسته ، مبارک . ۲ - زیبا.

معنی اسم فرخ در لغت نامه دهخدا :
مبارک. خجسته. میمون.شگون. نیک. فرخنده. سعد.

به ایران چو آید پی فرخش
ز چرخ آنچه خواهد دهد پاسخش.


معنی اسم فرخ در فرهنگ فارسی :
مباک، میمون، خجسته، زیباروی درترکیب غالبا پیش ازموصوف می آیدمثل فرح پی، فرخ تبار، فرخ نژاد
۱ - خجسته مبارک میمون ۲ - زیبا جمیل .
یکی از مفسرین اوستاست که در اواخر عهد ساسانی می زیسته است .

معنی اسم فرخ در ثبت احوال

1- خجسته و مبارك و فرخنده؛ 2- (در قديم) خوشبخت و كامياب؛ 3- بزرگوار و ارجمند؛ 4- موزون و دلپذير؛ 5- خوش و خوب؛ 6- (در حالت شبه جمله) خوشا، نيكا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرخ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرخ عدد " 880 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرخ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فرخ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرخ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرخ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

توسعه دهنده، گسترش دهنده، از نام های پروردگار

نهاد، سرشت، طبيعت، ضمير، دل، بنياد، آئين، مقام، جايگاه

زهره، ناهید، رب النوع عشق در نزد یونانی‌ها

ترکیبی از دو اسم احمد و علی (ستوده‌تر و بلندقدر)

مؤنث ماجد، دارای مجد و بزرگی، بزرگوار

ترکیب دو اسم محمد و فواد (ستوده و قلب)

مانند ماه، زیبارو، ماهوش

خوشبخت و كامياب.

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید