فرخ ناز

داراي ناز و غمزه و كرشمه‌ي خوب، خوش و موزون

جنسیت اسم فرخ ناز

دختر

فرخ ناز به انگلیسی

farrokh-naz

تعداد فرخ ناز ها در ایران

891

تلفظ فرخ ناز به فارسی

فرّخ‌ناز

ریشه اسم فرخ ناز

فارسی

تلفظ فرخ ناز به انگلیسی

/f.-nāz/

رنگ اسم فرخ ناز

صورتی

ابجد اسم فرخ ناز

938

ابجد وسیط اسم فرخ ناز

26

ابجد صغیر اسم فرخ ناز

29

درباره نام فرخ ناز

فرخ ناز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فرخ ناز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فرخ ناز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 891 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فرخ ناز

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم فرخ ناز و معنی اسم فرخ ناز

ریشه اسم فرخ ناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرخ ناز فارسی می باشد و تلفظ فرخ ناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فرّخ‌ناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرخ ناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرخ ناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرخ ناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مرکب از فرخ (مبارک) + ناز (غمزه)


ویژگی آن‌که خوشبخت و کامیاب است و دارای ناز و کرشمه است.

معنی اسم فرخ ناز در ثبت احوال

1- ويژگي آن‌كه خوشبخت و كامياب است و داراي ناز و كرشمه است؛ 2- داراي ناز و غمزه و كرشمه‌ي خوب، خوش و موزون.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرخ ناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرخ ناز عدد " 938 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرخ ناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرخ ناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرخ ناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرخ ناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

استاد، زبردست، حاذق، کار آزموده، چیره‌دست، متخصص، کاردان

امیر، سردار، شاهزاده، شادابی و تر و تازگی

نعمت دهنده، دارا، ثروتمند

در كردی باريدن باران

آفتاب ،خورشید

معشوق، علاقه مند

نيك منش، نيكو رفتار

ترکیب دو اسم امیر و محمد (پادشاه و ستوده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید