فرخزاد

نيك بخت، خجسته

جنسیت اسم فرخزاد

پسر

فرخزاد به انگلیسی

farrokh-zad

تعداد فرخزاد ها در ایران

615

تلفظ فرخزاد به فارسی

فرّخزاد

ریشه اسم فرخزاد

فارسی

تلفظ فرخزاد به انگلیسی

/f.-zād/

رنگ اسم فرخزاد

بنفش

ابجد اسم فرخزاد

892

ابجد وسیط اسم فرخزاد

28

ابجد صغیر اسم فرخزاد

28

درباره نام فرخزاد

فرخزاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فرخزاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فرخزاد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 615 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فرخزاد

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم فرخزاد و معنی اسم فرخزاد

ریشه اسم فرخزاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرخزاد فارسی می باشد و تلفظ فرخزاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فرّخزاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-zād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرخزاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرخزاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرخزاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

کسی که با طالع خجسته زاده شود، نام فرشته موکل بر زمین، از شخصیتهای شاهنامه، نام پسر هرمزد برادر رستم هرمزان از سرداران سپاه یزگرد پادشاه ساسانی، نیز یکی از شاهان آن سلسله

معنی اسم فرخزاد در ثبت احوال

1- (در قديم) آن كه با طالع خوب به دنيا آمده؛ 2- (به مجاز) نيك بخت؛ 3- (اَعلام) 1) نامي مستعار كه «گشتاسپ» شاه ايران براي معرفي خود به كتايون و قيصر روم بر خود نهاد؛ 2) نام يكي از سرداران بهرام چوبين؛ 3) نام يكي از سرد اران خسرو پرويز در نبرد با بهرام چوبين؛ 4) نام پسر هرمز و برادر رستم هرمزان؛ 5) نام پسر آزرمهان از سرداران روزگار خسرو پرويز.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرخزاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرخزاد عدد " 892 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرخزاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرخزاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرخزاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرخزاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رشد دادن کسی یا چیزی، تربیت کردن، پرورش دادن

خبر خوش، مژده، وعده نیک

ترکیب دو اسم فتح و الله (پیروزی و خدا)

شب طولانی و بسیار تاریک

زیبا چون ماه و پری

نام رودخانه ای در سقز

ترکیب دو اسم امیر و منصور (پادشاه و پيروز)

شیر جوان، کنایه از جوان زورمند و دلیر است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید