فرح

شادمانی، سرور

جنسیت اسم فرح

دختر

فرح به انگلیسی

farah

تعداد فرح ها در ایران

80,052

تلفظ فرح به فارسی

فَرَح

ریشه اسم فرح

عربی

تلفظ فرح به انگلیسی

/farah/

رنگ اسم فرح

زرد

ابجد اسم فرح

288

ابجد وسیط اسم فرح

24

ابجد صغیر اسم فرح

18

درباره نام فرح

فرح یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فرح دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فرح که در انگلیسی به صورت farah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 80,052 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فرح

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فرح و معنی اسم فرح

ریشه اسم فرح

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرح عربی می باشد و تلفظ فرح در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَرَح " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farah/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرح بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرح در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرح در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فرح در فرهنگ فارسی عمید:
۱. شاد شدن، شادمان شدن.
۲. شادی، شادمانی، سرور.

معنی اسم فرح در فرهنگ فارسی معین:
شاد شدن، شادمان گردیدن، مسرور گشتن .

معنی اسم فرح در ثبت احوال

شادماني، سرور، شاد شدن، شادمان گرديدن.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرح

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرح عدد " 288 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرح گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فرح چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرح

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرح

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنفشه

ترکیب دو اسم حسین و رضا (نیکو و خشنود)

نام نوعی گل خوش‌بو، به مجاز چشم معشوق

تکیه کردن، پشت گرمی

نام سردار اردشیر دوم پادشاه ساسانی، دانا و خردمند

نرم، لطیف

شاه بزرگ و صاحب اختیار

بنده خداوند شنوا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران