فرح دخت

دختر شاد

جنسیت اسم فرح دخت

دختر

فرح دخت به انگلیسی

farah-dokht

تعداد فرح دخت ها در ایران

1,436

تلفظ فرح دخت به فارسی

فرح‌دخت

ریشه اسم فرح دخت

فارسی , عربی

تلفظ فرح دخت به انگلیسی

/f.-dokht/

رنگ اسم فرح دخت

نیلی

ابجد اسم فرح دخت

1292

ابجد وسیط اسم فرح دخت

32

ابجد صغیر اسم فرح دخت

32

درباره نام فرح دخت

فرح دخت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فرح دخت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فرح دخت که در انگلیسی به صورت farah-dokht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,436 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فرح دخت

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم فرح دخت و معنی اسم فرح دخت

ریشه اسم فرح دخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرح دخت فارسی , عربی می باشد و تلفظ فرح دخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فرح‌دخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرح دخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرح دخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرح دخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دخترشاد، دخترخوشبخت، دخترخوشگذران

معنی اسم فرح دخت در ثبت احوال

(فرح + دخت = دختر) دختر شاد و خوشحال.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرح دخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرح دخت عدد " 1292 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرح دخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرح دخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرح دخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرح دخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به ژیان، دارای زندگی و حیات

ترکیب دو اسم نازنین و فاطمه (بسيار دوست داشتني و رانده شده از آتش)

افشاننده، پريشان، پراكنده، آشفته

توانگري، بركت و سعادت

مادر، خطاب محبت آمیز به فرزند دختر

ترکیب دو اسم یاسمن و زهرا (نام گلی خوشبو و روشن تر)

ترکیب دو اسم محمد و ابراهیم (ستوده و پدر مهربان)

آرشان، دلیر، دلاور، نام پسر اردشير دوم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید