فرج

گشایش در کار

جنسیت اسم فرج

پسر

فرج به انگلیسی

faraj

تعداد فرج ها در ایران

39,063

تلفظ فرج به فارسی

فَرَج

ریشه اسم فرج

عربی

تلفظ فرج به انگلیسی

/faraj/

رنگ اسم فرج

بنفش

ابجد اسم فرج

283

ابجد وسیط اسم فرج

19

ابجد صغیر اسم فرج

13

درباره نام فرج

فرج یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فرج را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فرج، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 39,063 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فرج

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم فرج و معنی اسم فرج

ریشه اسم فرج

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرج عربی می باشد و تلفظ فرج در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَرَج " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /faraj/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرج بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرج در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرج در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

به دست آمدن وضعیت مناسب یا مورد علاقه در کار، گشایش در کار و از میان رفتن غم و رنج و گشایش

معنی اسم فرج در فرهنگ فارسی معین:
۱ - سوراخ ، شکاف . ۲ - عورت زن ، آلت تناسلی زن .


معنی اسم فرج در ثبت احوال

۱- به دست آمدن وضعيت مناسب يا مورد علاقه در كار؛ ۲- گشايش در كار و از ميان رفتن غم و رنج.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرج

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرج عدد " 283 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرج گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فرج چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرج

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرج

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خلق شدن

غلبه کننده بر دیگری در جنگ، فاتح، پیروز، مسلط، چیره

ترکیب دو اسم امیر و کوروش (فرمانروا و خورشید)

بوستان، باغچه، باغ

رفیع، شریف، سرافراز

ترکیب دو اسم امیر و سجاد (فرمانروا و بسیار سجده کننده)

بسیار قطع کننده، نام يكی از اصحاب بزرگ پیامبر اسلام(ص)

سخن، گفتار، شرح و توضیح، زبان آوری، فصاحت و بلاغت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید