فراس

دلير و شجاع

جنسیت اسم فراس

پسر

فراس به انگلیسی

faras

تعداد فراس ها در ایران

678

تلفظ فراس به فارسی

فَراس

ریشه اسم فراس

عربی

تلفظ فراس به انگلیسی

/farās/

رنگ اسم فراس

صورتی

ابجد اسم فراس

341

ابجد وسیط اسم فراس

17

ابجد صغیر اسم فراس

17

درباره نام فراس

فراس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فراس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فراس، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 678 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فراس

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم فراس و معنی اسم فراس

ریشه اسم فراس

همانطور که گفتیم ریشه اسم فراس عربی می باشد و تلفظ فراس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَراس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farās/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فراس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فراس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فراس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شیر بیشه، شیر (اسد)، (به مجاز) دلیر و شجاع

معنی اسم فراس در ثبت احوال

1- شير بيشه، شير (اسد)؛ 2- (به مجاز) دلير و شجاع.

حروف ابجد و طالع بینی نام فراس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فراس عدد " 341 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فراس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فراس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فراس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فراس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گشاینده، از صفات و نام های پروردگار

(به مجاز) خجسته، مبارك، با شكوه، جذاب، دلپذير

چراغ

حوری زیبا چشم

خالص و پاك در دين، برگزيده‌ي دين

آبرو و اعتبار دین و آیین

بی گناه، معصوم، لقب حضرت فاطمه (معصومه) خواهر امام رضا (ع)

همنشین، همدم، آتش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید