فخریه

منسوب به فخر، نازیدن، سرافرازی و غرور

جنسیت اسم فخریه

دختر

فخریه به انگلیسی

fakhriyyeh

تعداد فخریه ها در ایران

27,819

تلفظ فخریه به فارسی

فخريه

ریشه اسم فخریه

عربی

تلفظ فخریه به انگلیسی

/fakhriyye/

رنگ اسم فخریه

آبی

ابجد اسم فخریه

895

ابجد وسیط اسم فخریه

31

ابجد صغیر اسم فخریه

22

درباره نام فخریه

فخریه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فخریه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فخریه که در انگلیسی به صورت fakhriyyeh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 27,819 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فخریه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم فخریه و معنی اسم فخریه

ریشه اسم فخریه

همانطور که گفتیم ریشه اسم فخریه عربی می باشد و تلفظ فخریه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فخريه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fakhriyye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فخریه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فخریه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فخریه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام دهی در حومه ی شهرستان نیشابور در خراسان رضوی.

فخر+ یه. (فخر به معنای افتخار، نازیدن، ناز کردن، غرور و مباهات)

معنی اسم فخریه در ثبت احوال

(فخر + ايّه (پسوند نسبت))، منسوب به فخر، فخر.
۱- ، ۲- و ۳-

حروف ابجد و طالع بینی نام فخریه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فخریه عدد " 895 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فخریه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فخریه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فخریه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فخریه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شیر درنده، نام پدر یعقوب پادشاه صفاری

خشنودی، بهشت، نگهبان بهشت

گرامی، شایسته، گران بها، محترم، بزرگوار

تخت پادشاهی، (به مجاز) فر و شکوه

دختر نیک و خوب

نام یکی از پیامبران الهی، پسر حضرت اسحاق و پدر حضرت یوسف (ع)

ترکیب دو اسم محمد و مسیحا (ستوده و لقب حضرت عیسی)

ترکیب دو اسم محمد و خلیل (ستوده و دوست)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید