فخرجهان

ترکیب دو اسم فخر و جهان (نازیدن و عالم)

جنسیت اسم فخرجهان

دختر

فخرجهان به انگلیسی

fakhr jahan

تعداد فخرجهان ها در ایران

759

تلفظ فخرجهان به فارسی

فخرجهان

ریشه اسم فخرجهان

عربی , عبری

تلفظ فخرجهان به انگلیسی

/fakhr(e) jahān/

رنگ اسم فخرجهان

طلایی

ابجد اسم فخرجهان

939

ابجد وسیط اسم فخرجهان

27

ابجد صغیر اسم فخرجهان

30

درباره نام فخرجهان

فخرجهان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فخرجهان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فخرجهان که در انگلیسی به صورت fakhr jahan نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی , عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 759 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فخرجهان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم فخرجهان و معنی اسم فخرجهان

ریشه اسم فخرجهان

همانطور که گفتیم ریشه اسم فخرجهان عربی , عبری می باشد و تلفظ فخرجهان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فخرجهان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fakhr(e) jahān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فخرجهان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فخرجهان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فخرجهان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فخر و جهان:
فخر: نازیدن، مباهات کردن
جهان: کیهان، عالم، گیتی، دنیا، (به مجاز) فرهنگ، نمادی برای بزرگی و عظمت، مردم دنیا و زندگی

معنی اسم فخرجهان در ثبت احوال

موجب نازش و افتخار دنيا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فخرجهان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فخرجهان عدد " 939 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فخرجهان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فخرجهان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فخرجهان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فخرجهان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و معز (فرمانروا و عزت دهنده)

گل شاد و خندان، شادان مثل گل، (به مجاز) زيبا و با طراوت

تحمل، بردباری، صبر، آرام

چهارمين سرزمين از سرزمين‌های تابعه‌ی پارت

دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب، نکته سنج و نکته دان

نان فروش دورگرد، خرد کننده، نام یکی از اصحاب پیامبر اسلام (ص)

نام نوعی گیاه که عطر گل های آن در شب بیشتر است.

آب تندی که از قله کوه جاری میشود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید