فجر

نوری که از مدتی پیش از طلوع خورشید به زمین می تابد

جنسیت اسم فجر

دختر

فجر به انگلیسی

fajr

تعداد فجر ها در ایران

726

تلفظ فجر به فارسی

فَجر

ریشه اسم فجر

عربی

تلفظ فجر به انگلیسی

/fajr/

رنگ اسم فجر

بنفش

ابجد اسم فجر

283

ابجد وسیط اسم فجر

19

ابجد صغیر اسم فجر

13

درباره نام فجر

فجر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فجر دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فجر که در انگلیسی به صورت fajr نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 726 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فجر

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم فجر و معنی اسم فجر

ریشه اسم فجر

همانطور که گفتیم ریشه اسم فجر عربی می باشد و تلفظ فجر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَجر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fajr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فجر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فجر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فجر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فجر در فرهنگ فارسی عمید:
۱. سپیدی صبح، سپیده‌دم.
۲. (اسم) هشتاد‌و نهمین سورۀ قرآن کریم، مکی، دارا ی ۳۰ آیه، الفجر.

معنی اسم فجر در فرهنگ فارسی:
سوره هشتاد و نهم از قر آن از سوره های مکیه و شامل سی آیت است . پس از سوره غاشیه و پیش از سوره البلد قرار دارد. سپیدی صبح، سپیده دم، سپیدی آخرشب

معنی اسم فجر در ثبت احوال

1- نوری که از مدتی پیش از طلوع خورشید به زمین می تابد، سپیده ی صبح، فلق؛ 2- سوره ی هشتادو نهم از قرآن کریم ، دارای سی آیه.

حروف ابجد و طالع بینی نام فجر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فجر عدد " 283 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فجر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فجر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فجر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فجر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نورِ زهرا

ترکیب دو اسم نازنین و زهرا (درخشنده روی و دوست داشتنی)

ترکیب دو اسم محمد و هاشم (ستوده و خرد کننده)

اراده، انگیزه، بلند نظری، جوانمردی، آرزو

خصلت های برجسته و ممتاز اخلاقی خداوند

نیک بختی، خوشبختی

بزرگوار

فردی که عاشق گل است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید