فتح الله

ترکیب دو اسم فتح و الله (پیروزی و خدا)

جنسیت اسم فتح الله

پسر

فتح الله به انگلیسی

fathollah

تعداد فتح الله ها در ایران

167,046

تلفظ فتح الله به فارسی

فتح الله

ریشه اسم فتح الله

عربی

تلفظ فتح الله به انگلیسی

/fathollāh/

رنگ اسم فتح الله

نارنجی

ابجد اسم فتح الله

554

ابجد وسیط اسم فتح الله

38

ابجد صغیر اسم فتح الله

32

درباره نام فتح الله

فتح الله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فتح الله پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فتح الله که در انگلیسی به صورت fathollah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 167,046 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فتح الله

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم فتح الله و معنی اسم فتح الله

ریشه اسم فتح الله

همانطور که گفتیم ریشه اسم فتح الله عربی می باشد و تلفظ فتح الله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فتح الله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fathollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فتح الله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فتح الله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فتح الله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فتح و الله:
فتح: پیروزی، گشودن، تسخیر کردن، پیروز شدن، نام چهل و هشتمین سوره قرآن مجید.
الله: خدا.

معنی اسم فتح الله در ثبت احوال

۱- پيروزي خدا؛ ۲- (اَعلام) نام وزيرِ امير مبارزالدين محمّد (معاصر حافظ).

حروف ابجد و طالع بینی نام فتح الله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فتح الله عدد " 554 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فتح الله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فتح الله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فتح الله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فتح الله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پیروزی، کامیابی

ترکیب دو اسم نازنین و رقیه (بسیار دوست داشتنی و افسون)

گیاهی علفی، کاشتنی، و معطر از خانواده نعناع، هر گیاه خوشبو

مقدس، پاک، راست گفتار، درست کردار

دارنده اسب نیرومند، نام دو تن از پادشاهان صفوی

ایرانی جاوید، آریایی

یاری، کمک

اوستا، كتاب مقدس زردشتيان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید