فاطیما

فاطیما شکل لاتین اسم فاطمه است

جنسیت اسم فاطیما

دختر

فاطیما به انگلیسی

fatima

تعداد فاطیما ها در ایران

109,074

تلفظ فاطیما به فارسی

فاطیما

ریشه اسم فاطیما

عربی

تلفظ فاطیما به انگلیسی

/fātimā/

رنگ اسم فاطیما

نارنجی

ابجد اسم فاطیما

141

ابجد وسیط اسم فاطیما

33

ابجد صغیر اسم فاطیما

15

درباره نام فاطیما

فاطیما یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فاطیما را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فاطیما، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 109,074 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فاطیما

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم فاطیما و معنی اسم فاطیما

ریشه اسم فاطیما

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطیما عربی می باشد و تلفظ فاطیما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطیما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fātimā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطیما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطیما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطیما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

فاطیما در ویکی پدیا :

فاطیما یکی از شهرهای کشور پرتغال است. شهرت آن به خاطر واقعه بانوی ما فاطیما است که در سال ۱۹۱۷ رخ داد. سه کودک روستایی در آن سال ادعا کردند که مریم (مادر عیسی مسیح) در دشتی در بیرون این شهر بر آن‌ها ظاهر شد. از نام «بانوی فاطیما» نیز برای اشاره به آن بانو استفاده می‌شود. از آن به بعد هر ساله هزاران نفر از شهر کوچک فاطیما زیارت و بازدید می‌کنند. نام شهر ب رگرفته از نام یکی از پرنسس‌های قرن دوازدهم میلادی مورو اندلسی است که پس از اسارت توسط مسیحیان، به مذهب کاتولیک گروید و در سال ۱۱۵۸ میلادی به ازدواج کنت اوریم درآورده شد. فاطیما شکل لاتین اسم فاطمه است. فاط مه نام دختر حضرت محمد (ص) پیامبر اسلام است.

معنی اسم فاطیما در ثبت احوال

(= فاطمه) (اعلام) دهکده ای در غرب پرتغال، نزدیکی لیریا.
در نزدیکی آن در سال ۱۹۱۷ میلادی چند چوپان بچه مدعی دیدار حضرت مریم شدند.
از آن پس، آن محل زیارتگاه شد و امروز یکی از مراکز بزرگ زیارتی کاتولیکان رومی است.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطیما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطیما عدد " 141 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطیما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فاطیما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطیما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطیما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم علی و ابراهیم (شریف و پدر مهربان)

دختر دارای نور و محبت

(به مجاز) زیبا، سرسبز و با طراوت

آن که مراقبت یا حفاظت از کسی جایی یا چیزی را بر عهده دارد، نگهبان

با انصاف، دادگر، از نام های پروردگار

ترکیب دو اسم منیر و اعظم (درخشان و بزرگوارتر)

خورشید دین و آیین

(به مجاز)برتری یافته از سوی خدا، دارای باطن و روح خدايی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران