فاطمه هدی

ترکیب دو اسم فاطمه و هدی (رانده شده از آتش و هدایت شده)

جنسیت اسم فاطمه هدی

دختر

فاطمه هدی به انگلیسی

fateme-hoda

تعداد فاطمه هدی ها در ایران

696

تلفظ فاطمه هدی به فارسی

فاطمه هدی

ریشه اسم فاطمه هدی

عربی

تلفظ فاطمه هدی به انگلیسی

/f.-hodā/

رنگ اسم فاطمه هدی

زرد

ابجد اسم فاطمه هدی

154

ابجد وسیط اسم فاطمه هدی

46

ابجد صغیر اسم فاطمه هدی

28

درباره نام فاطمه هدی

فاطمه هدی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاطمه هدی دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاطمه هدی که در انگلیسی به صورت fateme-hoda نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 696 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاطمه هدی

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فاطمه هدی و معنی اسم فاطمه هدی

ریشه اسم فاطمه هدی

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه هدی عربی می باشد و تلفظ فاطمه هدی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه هدی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-hodā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه هدی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه هدی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه هدی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و هدی:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد
هدی: هدایت کردن، هدایت، راهنمایی، راه درست و مسیر درست

معنی اسم فاطمه هدی در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، فاطمه و هدی.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه هدی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه هدی عدد " 154 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه هدی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه هدی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه هدی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه هدی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به سعد، (به مجاز) سعادتمند و خوشبخت

شبيه به نِلي

لفظی كه در جشن‌ها (عروسی ها) برای ابراز شادی میگویند

پایدار، پاینده، جاوید، ثابت، ماندگار

سبزه، گندمگون

شریعت، محل برداشتن آب از رودخانه

والا، بلندمرتبه

برتر، برجسته، عالی، خوب، برگزیده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید