فاطمه نورا

ترکیب دو اسم فاطمه و نورا (رانده شده از آتش و نورانی)

جنسیت اسم فاطمه نورا

دختر

فاطمه نورا به انگلیسی

fateme-nura

تعداد فاطمه نورا ها در ایران

2,272

تلفظ فاطمه نورا به فارسی

فاطمه‌نورا

ریشه اسم فاطمه نورا

فارسی , عربی

تلفظ فاطمه نورا به انگلیسی

/f.-nurā/

رنگ اسم فاطمه نورا

بنفش

ابجد اسم فاطمه نورا

392

ابجد وسیط اسم فاطمه نورا

44

ابجد صغیر اسم فاطمه نورا

32

درباره نام فاطمه نورا

فاطمه نورا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فاطمه نورا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فاطمه نورا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,272 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فاطمه نورا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم فاطمه نورا و معنی اسم فاطمه نورا

ریشه اسم فاطمه نورا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه نورا فارسی , عربی می باشد و تلفظ فاطمه نورا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه‌نورا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-nurā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه نورا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه نورا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه نورا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و نورا :
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام (ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد
نورا: نورانی، درخشان، (به مجاز) زیبا

معنی اسم فاطمه نورا در ثبت احوال

۱- از نام‌هاي مركب، ز فاطمه و نورا؛ ۲- فاطمه‌ي نوراني، درخشان و زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه نورا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه نورا عدد " 392 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه نورا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه نورا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه نورا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه نورا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

قسم، اقرار، اعتراف

نام یکی از پیامبران، توشه دان

ترکیب دو اسم امیر و سجاد (فرمانروا و بسیار سجده کننده)

آتش بزرگ، بالاترین سوگند

روزها و آفتاب

نگهبان اتش

شاد، مسرور، خوشحال

برآمدن خورشید و مانند آن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید