فاطمه نسا

ترکیب دو اسم فاطمه و نسا (رانده شده از آتش و زنان)

جنسیت اسم فاطمه نسا

دختر

فاطمه نسا به انگلیسی

fatemeh-nesa

تعداد فاطمه نسا ها در ایران

3,136

تلفظ فاطمه نسا به فارسی

فاطمه‌نِسا

ریشه اسم فاطمه نسا

عربی

تلفظ فاطمه نسا به انگلیسی

/f.-nesā/

رنگ اسم فاطمه نسا

سبز

ابجد اسم فاطمه نسا

246

ابجد وسیط اسم فاطمه نسا

30

ابجد صغیر اسم فاطمه نسا

30

درباره نام فاطمه نسا

فاطمه نسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فاطمه نسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فاطمه نسا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,136 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فاطمه نسا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم فاطمه نسا و معنی اسم فاطمه نسا

ریشه اسم فاطمه نسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه نسا عربی می باشد و تلفظ فاطمه نسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه‌نِسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-nesā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه نسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه نسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه نسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و نسا:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد.
نسا: نام چهارمین سوره‌ی قرآن کریم، زنان

معنی اسم فاطمه نسا در ثبت احوال

(عربي) از نام‌هاي مركب، فاطمه و نسا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه نسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه نسا عدد " 246 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه نسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه نسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه نسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه نسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و ارشیا (ستوده و تخت پادشاهی)

ترکیب دو اسم محمد و کاظم ( ستوده و بردبار )

یاری دهنده، دوست، پشتیبان، حامی

نام یکی از سرداران داریوش پادشاه هخامنشی

ناز و زیبا مانند ماه، ماه‌روی زیبا

پرتو و نور ماه، ماهتاب

بزرگترین قاره

باد تند و شدید، تندباد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران