فاطمه نرجس

ترکیب دو اسم فاطمه و نرجس (رانده شده از آتش و نرگس)

جنسیت اسم فاطمه نرجس

دختر

فاطمه نرجس به انگلیسی

fateme-narjes

تعداد فاطمه نرجس ها در ایران

837

تلفظ فاطمه نرجس به فارسی

فاطمه‌نَرجِس

ریشه اسم فاطمه نرجس

عربی

تلفظ فاطمه نرجس به انگلیسی

/f.-narjes/

رنگ اسم فاطمه نرجس

سبز

ابجد اسم فاطمه نرجس

448

ابجد وسیط اسم فاطمه نرجس

40

ابجد صغیر اسم فاطمه نرجس

34

درباره نام فاطمه نرجس

فاطمه نرجس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاطمه نرجس دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاطمه نرجس که در انگلیسی به صورت fateme-narjes نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 837 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاطمه نرجس

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم فاطمه نرجس و معنی اسم فاطمه نرجس

ریشه اسم فاطمه نرجس

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه نرجس عربی می باشد و تلفظ فاطمه نرجس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه‌نَرجِس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-narjes/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه نرجس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه نرجس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه نرجس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و نرجس:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد
نرجس: نرگس، نام نوعی گل خوش‌بو، نام مادر امام زمان (عج)

معنی اسم فاطمه نرجس در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، فاطمه و نرجس.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه نرجس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه نرجس عدد " 448 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 34 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه نرجس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه نرجس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه نرجس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه نرجس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگی و منزلت، نام نوازنده نامدار دربار خسروپرویز پادشاه ساسانی

زيبا روی شاد و خرم

دارای اسب درخشان

شاداب و با طراوت، از شخصیتهای شاهنامه

فرزند، نام دو تن از خلفای اموی

بندگان، عبادت کنندگان

مونث ناجی، مسلمانان

یکتا، بی‌مانند، بی‌همتا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید