فاطمه معصومه

ترکیب دو اسم فاطمه و معصومه (رانده شده از آتش و بی‌گناه)

جنسیت اسم فاطمه معصومه

دختر

فاطمه معصومه به انگلیسی

fatemeh-maesumeh

تعداد فاطمه معصومه ها در ایران

4,376

تلفظ فاطمه معصومه به فارسی

فاطمه‌معصومه

ریشه اسم فاطمه معصومه

عربی

تلفظ فاطمه معصومه به انگلیسی

/f.-maesume/

رنگ اسم فاطمه معصومه

طلایی

ابجد اسم فاطمه معصومه

386

ابجد وسیط اسم فاطمه معصومه

62

ابجد صغیر اسم فاطمه معصومه

44

درباره نام فاطمه معصومه

فاطمه معصومه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فاطمه معصومه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فاطمه معصومه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,376 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فاطمه معصومه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم فاطمه معصومه و معنی اسم فاطمه معصومه

ریشه اسم فاطمه معصومه

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه معصومه عربی می باشد و تلفظ فاطمه معصومه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه‌معصومه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-maesume/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه معصومه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه معصومه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه معصومه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و معصومه:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد
معصومه: بی گناه، معصوم، لقب حضرت فاطمه (معصومه) خواهر امام رضا (ع)

معنی اسم فاطمه معصومه در ثبت احوال

۱- از نام‌هاي مركب، ا فاطمه و معصومه؛ ۲- فاطمه‌ي بي‌گناه و پاك.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه معصومه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه معصومه عدد " 386 " و ابجد وسیط " 62 " ، ابجد صغیر " 44 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه معصومه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه معصومه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه معصومه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه معصومه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عزت دهنده، گرامی دارنده، از نام های پروردگار

ترکیب دو اسم فاطمه و سارا (رانده شده از آتش و خالص)

آشکار، نمایان، از نام های پروردگار

آرزومند، مشتاق، بخشاينده، بسيار مهربان، از نام‌های پروردگار

گل، (به مجاز) محبوب و معشوق، (به مجاز) خوب و دوست داشتني

مظهر قدرت و پیروزی در ادبیات فارسی،نام عقل فلک هشتم در ایران باستان

مؤنث حنیف، درست و پاک، راستین، خداپرست

نرگس، نام نوعی گل خوش‌بو، نام مادر امام زمان (عج)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید