فاطمه عذرا

ترکیب دو اسم فاطمه و عذرا (رانده شده از آتش و دوشیزه)

جنسیت اسم فاطمه عذرا

دختر

فاطمه عذرا به انگلیسی

fateme-azra

تعداد فاطمه عذرا ها در ایران

621

تلفظ فاطمه عذرا به فارسی

فاطمه عَذرا

ریشه اسم فاطمه عذرا

عربی

تلفظ فاطمه عذرا به انگلیسی

/f.-azrā/

رنگ اسم فاطمه عذرا

آبی

ابجد اسم فاطمه عذرا

1106

ابجد وسیط اسم فاطمه عذرا

50

ابجد صغیر اسم فاطمه عذرا

35

درباره نام فاطمه عذرا

فاطمه عذرا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فاطمه عذرا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فاطمه عذرا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 621 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فاطمه عذرا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم فاطمه عذرا و معنی اسم فاطمه عذرا

ریشه اسم فاطمه عذرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه عذرا عربی می باشد و تلفظ فاطمه عذرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه عَذرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-azrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه عذرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه عذرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه عذرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و عذرا:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد
عذرا: دوشیزه، بکر، لقب حضرت مریم مادر حضرت عیسی(ع) و حضرت فاطمه(س)

معنی اسم فاطمه عذرا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، فاطمه و عَذرا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه عذرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه عذرا عدد " 1106 " و ابجد وسیط " 50 " ، ابجد صغیر " 35 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه عذرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه عذرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه عذرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه عذرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تازه روییده، (به مجاز) جوان، تازه بالغ شده

مؤنث مبارک، خوش یمن، خجسته، فرخنده، از نام‌های حضرت فاطمه (س)

توانا، نيرومند

بنده خداوند مهربان

اعمال نیک و خیرات،برتری

منسوب به سال، سالانه

ستاره، کوکب، مردمک چشم

زندگی، زیست ،حیات

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید