فاطمه طهورا

ترکیب دو اسم فاطمه و طهورا (رانده شده از آتش و پاک)

جنسیت اسم فاطمه طهورا

دختر

فاطمه طهورا به انگلیسی

fateme-tahura

تعداد فاطمه طهورا ها در ایران

1,161

تلفظ فاطمه طهورا به فارسی

فاطمه طَهورا

ریشه اسم فاطمه طهورا

عربی

تلفظ فاطمه طهورا به انگلیسی

/f.-tahurā/

رنگ اسم فاطمه طهورا

نیلی

ابجد اسم فاطمه طهورا

356

ابجد وسیط اسم فاطمه طهورا

56

ابجد صغیر اسم فاطمه طهورا

32

درباره نام فاطمه طهورا

فاطمه طهورا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاطمه طهورا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاطمه طهورا که در انگلیسی به صورت fateme-tahura نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,161 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاطمه طهورا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم فاطمه طهورا و معنی اسم فاطمه طهورا

ریشه اسم فاطمه طهورا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه طهورا عربی می باشد و تلفظ فاطمه طهورا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه طَهورا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-tahurā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه طهورا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه طهورا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه طهورا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و طهورا:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، از شیر گرفته شده
طهورا: از واژه های قرآنی، پاک و طاهر، پاک کننده، تطهیر کننده

معنی اسم فاطمه طهورا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، فاطمه و طهورا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه طهورا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه طهورا عدد " 356 " و ابجد وسیط " 56 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه طهورا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه طهورا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه طهورا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه طهورا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگ منشی، ارزشمندی

مثل ماه، شبيه به ماه، (به مجاز) زيبارو

مولود با شکوه، زاده با شکوه و جلال

نیایش، ستودن، پرستیدن، خدمت، عبادت

دارای قدرت، توانا

خو گرفتن، عهد

روشنایی ماه، نورانی مانند ماه، (به مجاز) زیبارو

عزیز، گرامی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید