فاطمه صبا

ترکیب دو اسم فاطمه و صبا (رانده شده از آتش و باد خنک)

جنسیت اسم فاطمه صبا

دختر

فاطمه صبا به انگلیسی

fateme-saba

تعداد فاطمه صبا ها در ایران

792

تلفظ فاطمه صبا به فارسی

فاطمه صبا

ریشه اسم فاطمه صبا

عربی

تلفظ فاطمه صبا به انگلیسی

/f.-sabā/

رنگ اسم فاطمه صبا

زرد

ابجد اسم فاطمه صبا

228

ابجد وسیط اسم فاطمه صبا

36

ابجد صغیر اسم فاطمه صبا

21

درباره نام فاطمه صبا

فاطمه صبا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاطمه صبا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاطمه صبا که در انگلیسی به صورت fateme-saba نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 792 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاطمه صبا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فاطمه صبا و معنی اسم فاطمه صبا

ریشه اسم فاطمه صبا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه صبا عربی می باشد و تلفظ فاطمه صبا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه صبا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-sabā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه صبا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه صبا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه صبا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و صبا:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد
صبا: باد خنک و لطیفی که از جانب شمال شرقی می وزد، نام نوایی در موسیقی

معنی اسم فاطمه صبا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، فاطمه و صبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه صبا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه صبا عدد " 228 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه صبا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه صبا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه صبا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه صبا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بانوی درخشان و زیباروی

اساس، بنیاد، پایه

دارای ناز شاهانه

ترکیب دو اسم گوهر و شاد (سنگ‌های قیمتی و خوشحال)

زاده‌ی خورشيد، (به مجاز) آفتاب چهره و زيبارو

ترکیب دو اسم محمد و فرهام (ستوده و نیک اندیش)

گل زرد

همچون ماه، ماه وش، (مجاز) زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید