فاطمه سیما

ترکیب دو اسم فاطمه و سیما (رانده شده از آتش و چهره)

جنسیت اسم فاطمه سیما

دختر

فاطمه سیما به انگلیسی

fateme-sima

تعداد فاطمه سیما ها در ایران

861

تلفظ فاطمه سیما به فارسی

فاطمه‌سيما

ریشه اسم فاطمه سیما

عربی

تلفظ فاطمه سیما به انگلیسی

/f.-simā/

رنگ اسم فاطمه سیما

نیلی

ابجد اسم فاطمه سیما

246

ابجد وسیط اسم فاطمه سیما

42

ابجد صغیر اسم فاطمه سیما

30

درباره نام فاطمه سیما

فاطمه سیما یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فاطمه سیما را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فاطمه سیما، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 861 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فاطمه سیما

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم فاطمه سیما و معنی اسم فاطمه سیما

ریشه اسم فاطمه سیما

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه سیما عربی می باشد و تلفظ فاطمه سیما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه‌سيما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-simā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه سیما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه سیما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه سیما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و سیما:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد
سیما: چهره، صورت، نشان، ظاهر شخص

معنی اسم فاطمه سیما در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، فاطمه و سيما.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه سیما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه سیما عدد " 246 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه سیما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه سیما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه سیما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه سیما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گل‌ها، جمع گل، (به مجاز) زیبا و لطیف

آن که چیزی را پوشیده و در پرده می دارد، پوشنده، از نام های خداوند

ترکیب دو اسم محمد و عرفان (ستوده و معرفت)

دلیل و حجت دین

منسوب به مهران، دارنده مهر، سرشار از مهر

ياريگر، كمك كننده، ياور

حوری زیبا چشم

فرمان‌بردار، مطیع، عبد، بنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید