فاطمه زینب

ترکیب دو اسم فاطمه و زینب (رانده شده از آتش و زینت پدر)

جنسیت اسم فاطمه زینب

دختر

فاطمه زینب به انگلیسی

fateme-zeynab

تعداد فاطمه زینب ها در ایران

1,782

تلفظ فاطمه زینب به فارسی

فاطمه‌زینب

ریشه اسم فاطمه زینب

عربی

تلفظ فاطمه زینب به انگلیسی

/f.-zeynab/

رنگ اسم فاطمه زینب

نیلی

ابجد اسم فاطمه زینب

204

ابجد وسیط اسم فاطمه زینب

48

ابجد صغیر اسم فاطمه زینب

33

درباره نام فاطمه زینب

فاطمه زینب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاطمه زینب دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاطمه زینب که در انگلیسی به صورت fateme-zeynab نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,782 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاطمه زینب

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم فاطمه زینب و معنی اسم فاطمه زینب

ریشه اسم فاطمه زینب

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه زینب عربی می باشد و تلفظ فاطمه زینب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه‌زینب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-zeynab/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه زینب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه زینب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه زینب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و زینب:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام (ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد
زینب: زینت پدر، نام درختی خوشبو و زیبا، نام خواهر امام حسین (ع)

معنی اسم فاطمه زینب در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، فاطمه و زینب.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه زینب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه زینب عدد " 204 " و ابجد وسیط " 48 " ، ابجد صغیر " 33 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه زینب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه زینب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه زینب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه زینب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به رضوان، بهشتی، خشنودی

زن گندم‌گون، نخستین زنی که خدا آفرید، همسر حضرت آدم (ع)، نام یکی از صورت‌های فلکی

آن که چون ستاره ای در دین می درخشد

ترکیب دو اسم محمد و عیسی (ستوده و نجات‌ دهنده)

زیبا و مست کننده

دارای کام و آرزویی چون ماه روشن و پیدا

پابرجا، استوار

ترکیب دو اسم منیر و اعظم (درخشان و بزرگوارتر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید