فاطمه رقیه

ترکیب دو اسم فاطمه و رقیه (رانده شده از آتش و دعا)

جنسیت اسم فاطمه رقیه

دختر

فاطمه رقیه به انگلیسی

fateme-roghayye

تعداد فاطمه رقیه ها در ایران

678

تلفظ فاطمه رقیه به فارسی

فاطمه رقیه

ریشه اسم فاطمه رقیه

عربی

تلفظ فاطمه رقیه به انگلیسی

/f.-roqa(i)yye/

رنگ اسم فاطمه رقیه

بنفش

ابجد اسم فاطمه رقیه

450

ابجد وسیط اسم فاطمه رقیه

54

ابجد صغیر اسم فاطمه رقیه

27

درباره نام فاطمه رقیه

فاطمه رقیه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاطمه رقیه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاطمه رقیه که در انگلیسی به صورت fateme-roghayye نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 678 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاطمه رقیه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم فاطمه رقیه و معنی اسم فاطمه رقیه

ریشه اسم فاطمه رقیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه رقیه عربی می باشد و تلفظ فاطمه رقیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه رقیه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-roqa(i)yye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه رقیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه رقیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه رقیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و رقیه:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد
رقیه: دعا، افسون، نام دختر امام حسین (ع)

معنی اسم فاطمه رقیه در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، فاطمه و رقیه.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه رقیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه رقیه عدد " 450 " و ابجد وسیط " 54 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه رقیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه رقیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه رقیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه رقیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جام شراب

تحسين، ستايش، سپاس، تبريك، آفرينش، دعا

صاحب، مالک

آن كه از مرز كشور پاسداری مي‌كند، (به مجاز) مبارز و پهلوان، نگهبان

آسمان غره، تندر، سوره سیزدهم قرآن کریم

دارنده‌ی جلوه‌ آفتاب و كسی كه تابش مهر دارد، نام یکی از پادشاهان كابل

تحسین شده، نیکو کردار، از نام‌های پروردگار

دختری که مانند نقره سفید و درخشان است، (به مجاز) زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید