فاطمه حورا

ترکیب دو اسم فاطمه و حورا (رانده شده از آتش و زن زیبای بهشتی)

جنسیت اسم فاطمه حورا

دختر

فاطمه حورا به انگلیسی

fateme-howra

تعداد فاطمه حورا ها در ایران

1,826

تلفظ فاطمه حورا به فارسی

فاطمه‌حورا

ریشه اسم فاطمه حورا

عربی

تلفظ فاطمه حورا به انگلیسی

/f.-ho(w)rā/

رنگ اسم فاطمه حورا

صورتی

ابجد اسم فاطمه حورا

350

ابجد وسیط اسم فاطمه حورا

50

ابجد صغیر اسم فاطمه حورا

35

درباره نام فاطمه حورا

فاطمه حورا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فاطمه حورا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فاطمه حورا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,826 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فاطمه حورا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم فاطمه حورا و معنی اسم فاطمه حورا

ریشه اسم فاطمه حورا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه حورا عربی می باشد و تلفظ فاطمه حورا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه‌حورا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-ho(w)rā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه حورا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه حورا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه حورا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و حورا :
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام (ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد.
حورا: حور، زن زیبای بهشتی، زنی که پوستی سفید و چشم و موی سیاه دارد.

معنی اسم فاطمه حورا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، فاطمه و حورا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه حورا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه حورا عدد " 350 " و ابجد وسیط " 50 " ، ابجد صغیر " 35 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه حورا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه حورا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه حورا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه حورا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و فاضل (ستوده و نیکو)

نرگس، نام نوعی گل خوش‌بو، نام مادر امام زمان (عج)

دارنده اسب نیرومند، نام دو تن از پادشاهان صفوی

شاه سیما، آن که چهره‌ای با هیبت و شکوه چون شاه دارد

رشد، فزونی

خداوند، نگهبان جهان، پادشاه، (به مجاز) بزرگ و قدرتمند

ایرانی جاوید، آریایی

آتش، از شخصیت‌های شاهنامه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید