فاطمه بهار

ترکیب دو اسم فاطمه و بهار (رانده شده از آتش و دوره شادابی هر چیزی)

جنسیت اسم فاطمه بهار

دختر

فاطمه بهار به انگلیسی

fatemeh-bahar

تعداد فاطمه بهار ها در ایران

861

تلفظ فاطمه بهار به فارسی

فاطمه بَهار

ریشه اسم فاطمه بهار

فارسی , عربی

تلفظ فاطمه بهار به انگلیسی

/f.-bahār/

رنگ اسم فاطمه بهار

صورتی

ابجد اسم فاطمه بهار

343

ابجد وسیط اسم فاطمه بهار

43

ابجد صغیر اسم فاطمه بهار

28

درباره نام فاطمه بهار

فاطمه بهار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فاطمه بهار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فاطمه بهار، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 861 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فاطمه بهار

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم فاطمه بهار و معنی اسم فاطمه بهار

ریشه اسم فاطمه بهار

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه بهار فارسی , عربی می باشد و تلفظ فاطمه بهار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه بَهار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-bahār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه بهار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه بهار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه بهار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و بهار:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد
بهار: فصل اول سال خورشیدی، گل و شکوفه درختان، (به مجاز) دوره‌ شا دابی هر چیز

معنی اسم فاطمه بهار در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، فاطمه و بهار.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه بهار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه بهار عدد " 343 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه بهار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه بهار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه بهار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه بهار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و رسا (ستوده و بلیغ)

باهوش، عاقل، آگاه، زیرک، هوشمند، زرنگ، خردمند

ترکیب دو اسم فاطمه و نرجس (رانده شده از آتش و نرگس)

ستایش‌گر همیشگی

نیایش، ستودن، پرستیدن، خدمت، عبادت

منسوب به سرو، نام نوعی از خطوط اسلامی

روشنایی، روشن

بزرگ داشته شده، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید