فاطره

مونث فاطر، از صفات و نام‌هاي خداوند، آفریننده، خالق

جنسیت اسم فاطره

دختر

فاطره به انگلیسی

fatereh

تعداد فاطره ها در ایران

1,802

تلفظ فاطره به فارسی

فاطِره

ریشه اسم فاطره

عربی

تلفظ فاطره به انگلیسی

/fātere/

رنگ اسم فاطره

نارنجی

ابجد اسم فاطره

295

ابجد وسیط اسم فاطره

31

ابجد صغیر اسم فاطره

16

درباره نام فاطره

فاطره یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاطره دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاطره که در انگلیسی به صورت fatereh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,802 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاطره

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم فاطره و معنی اسم فاطره

ریشه اسم فاطره

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطره عربی می باشد و تلفظ فاطره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطِره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fātere/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مؤنث فاطر
فاطر: آفریننده، خالق، از صفات و نام‌های خداوند، سوره‌ی سی و پنجم قرآن کریم دارای چهل و پنج آیه

معنی اسم فاطره در ثبت احوال

(مؤنث فاطر)، فاطر.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطره عدد " 295 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گیاهی علفی، کاشتنی، و معطر از خانواده نعناع، هر گیاه خوشبو

منسوب به بدر، ماه تمام

مانند آب پاک و زلال

ماه طلایی، ماه زرین

سعید، نیک بخت، خوش ترین، مبارک ترین

آن که دارنده و صاحب اختیار چیزی یا کسی باشد

ترکیب دو اسم محمد و مسلم (ستوده و پیرو دین اسلام)

یاری، پیروزی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید