فاضله

فاضل، برتر

جنسیت اسم فاضله

دختر

فاضله به انگلیسی

fazeleh

تعداد فاضله ها در ایران

4,862

تلفظ فاضله به فارسی

فاضِله

ریشه اسم فاضله

عربی

تلفظ فاضله به انگلیسی

/fāzele/

رنگ اسم فاضله

زرد

ابجد اسم فاضله

916

ابجد وسیط اسم فاضله

28

ابجد صغیر اسم فاضله

25

درباره نام فاضله

فاضله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فاضله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فاضله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,862 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فاضله

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فاضله و معنی اسم فاضله

ریشه اسم فاضله

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاضله عربی می باشد و تلفظ فاضله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاضِله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fāzele/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاضله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاضله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاضله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث فاضل
فاضل: دارای فضیلت و برتری در علم، نیکو، پسندیده.

معنی اسم فاضله در ثبت احوال

مؤنث فاضل

حروف ابجد و طالع بینی نام فاضله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاضله عدد " 916 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاضله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاضله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاضله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاضله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بانوی دانا دانشمند یا بانوی پرمهر

مؤنث رضی، نام تنها زنی که در زمان سلطنت مسلمانان در هند سلطنت کرد.

باغبان بويژه نگهبان باغ انگور

ترکیب دو اسم محمد و فرزاد (ستوده و با جلال)

دخترِ شاهزاده، (مجاز) دخترِ بلند مرتبه و عالی مقام

شب طولانی و بسیار تاریک

گلزر، گل طلایی رنگ، گل زیبای طلایی

ترکیب دو اسم گوهر و شاد (سنگ‌های قیمتی و خوشحال)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید