فاروق

تمیز دهنده و فرق گذارنده، از صحابه‌ي پیامبر اسلام

جنسیت اسم فاروق

پسر

فاروق به انگلیسی

farugh

تعداد فاروق ها در ایران

35,598

تلفظ فاروق به فارسی

فاروق

ریشه اسم فاروق

عربی

تلفظ فاروق به انگلیسی

/fāruq/

رنگ اسم فاروق

قرمز

ابجد اسم فاروق

387

ابجد وسیط اسم فاروق

27

ابجد صغیر اسم فاروق

18

درباره نام فاروق

فاروق یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فاروق را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فاروق، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 35,598 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فاروق

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم فاروق و معنی اسم فاروق

ریشه اسم فاروق

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاروق عربی می باشد و تلفظ فاروق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاروق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fāruq/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاروق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاروق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاروق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فاروق در فرهنگ فارسی عمید :
جداکنندۀ حق و باطل؛ ممیّز.

معنی اسم فاروق در فرهنگ فارسی معین :
جدا کننده حق از باطل. تمیز دهنده و فرق گذارنده میان امور. مرد سخت‌ترسناک.

معنی اسم فاروق در فرهنگ فارسی :
دهی است از دهستان رشخوار بخش رشخوار شهرستان تربت حیدریه در ۱۲ کیلومتری جنوب شرقی رشخوار جلگه ومعتدل ۵۳۵ تن سکنه قنات غت پیبه بنشن شغل زراعت گله داری قالیچه و کرباس بافی.
جداکننده حق و باطل، تمیز دهنده امور و فرق کننده میان حق و باطل، مرد نیک‌ترسناک. کسی که امور را از یکدیگر فرق گذارد و تمیز دهد. جدا کنده حق از باطل.

معنی اسم فاروق در ثبت احوال

۱- (در قديم) تميز دهنده و فرق گذارنده؛ ۲- (اَعلام) ۱) لقب عمرابن خطاب (خليفه‌ي دوم)، از صحابه‌ي پیامبر اسلام(ص)؛ ۲) شاه مصر [۱۹۳۶-۱۹۵۲ میلادی]، که با کودتای نظامی به رهبری محمّد بخیت و جمال عبدالناصر برکنار شد و در ایتالیا درگذشت.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاروق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاروق عدد " 387 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاروق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاروق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاروق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاروق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم عبد و حمید (بنده و ستوده)

نقش رنگین، تصوير، معشوق و زن زیبا روی، زيور، زينت

پایان، انتها، آخرین، بالاترین، بیشترین، بالاترین حد چیزی

معشوق، محبوب، زیبا، بسیار دوست داشتنی، عزیز

از پیامبران الهی، نام سومین پسر آدم و حوا

ترکیب دو اسم محمد و کمال (ستوده و نهایت)

نام نوعی گل زیبا

راهنما، رهبر، هدایت کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید