فاخر

گران‌بها، باارزش، عالی، نیکو

جنسیت اسم فاخر

پسر

فاخر به انگلیسی

fakher

تعداد فاخر ها در ایران

4,672

تلفظ فاخر به فارسی

فاخِر

ریشه اسم فاخر

عربی

تلفظ فاخر به انگلیسی

/fākher/

رنگ اسم فاخر

سبز

ابجد اسم فاخر

881

ابجد وسیط اسم فاخر

17

ابجد صغیر اسم فاخر

17

درباره نام فاخر

فاخر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاخر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاخر که در انگلیسی به صورت fakher نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,672 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاخر

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم فاخر و معنی اسم فاخر

ریشه اسم فاخر

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاخر عربی می باشد و تلفظ فاخر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاخِر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fākher/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاخر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاخر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاخر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فاخر در فرهنگ فارسی عمید:
نیکو، عالی، گران بها، باارزش.

معنی اسم فاخر در فرهنگ معین:
نازنده، فخر کننده، هر چیز گران بها و قیمتی.

معنی اسم فاخر در لغت‌نامه دهخدا:
نازنده، بهترین هر چیزی، گرانمایه، نام شاعری است، غور، خرمای بزرگ بی دانه، و گفته‌اند نوعی از خرماست که به فارسی کاشک نامند.

معنی اسم فاخر در فرهنگ فارسی:
نازنده، فخر کننده، (صفت) هر چیز نیکو و عالی، گران‌بها، گرانمایه، خرمای بزرگ بی‌دانه، غور، نام شاعری است.

معنی اسم فاخر در ثبت احوال

۱- گران‌بها، با ارزش؛ ۲- عالي؛ ۳- نيكو.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاخر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاخر عدد " 881 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاخر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فاخر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاخر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاخر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مبارک، سعادتمند، خوشبخت، گل همیشه بهار

ترکیب دو اسم امیر و سام (فرمانروا و آتش)

به گونه‌ احترام آميز به معنی دختر، دختربچه

لبخند، درخشیدن

جاویدان، شادمان، خوشحال، از شخصیتهای شاهنامه

نقش برجسته با رشته های نقره و طلا روی پارچه

تلاوت کننده قران

امید، آرزو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید