فاخره

گران مایه، نیکو، فخر کننده

جنسیت اسم فاخره

دختر

فاخره به انگلیسی

fakhere

تعداد فاخره ها در ایران

1,454

تلفظ فاخره به فارسی

فاخره

ریشه اسم فاخره

عربی

تلفظ فاخره به انگلیسی

/fākhere/

رنگ اسم فاخره

زرد

ابجد اسم فاخره

886

ابجد وسیط اسم فاخره

22

ابجد صغیر اسم فاخره

22

درباره نام فاخره

فاخره یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاخره دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاخره که در انگلیسی به صورت fakhere نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,454 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاخره

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فاخره و معنی اسم فاخره

ریشه اسم فاخره

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاخره عربی می باشد و تلفظ فاخره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاخره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fākhere/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاخره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاخره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاخره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گرانمایه و نیکو از هر چیز، و مراد از مال فاخر جواهرات باشد


معنی اسم فاخره در ثبت احوال

(مؤنث فاخر)، فاخر.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاخره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاخره عدد " 886 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاخره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فاخره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاخره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاخره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کمک کننده به مادر، یار مادر

ماه طلایی، ماه زرین

بخشاینده و آمرزنده گناهان، از نامهای خداوند

رهنده، رهاشونده

نترس شدن، ایمنی، حفاظت، زنهار، آرامش، عنایت

ترکیب دو اسم علی و پاشا (بلندقدر و بزرگ)

بسیار قطع کننده، نام يكی از اصحاب بزرگ پیامبر اسلام(ص)

درخت خرما، نام همسر یهودا (چهارمین پسر حضرت یعقوب (ع))

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید