فاتن

زیباروی

جنسیت اسم فاتن

دختر

فاتن به انگلیسی

faten

تعداد فاتن ها در ایران

420

تلفظ فاتن به فارسی

فاتن

ریشه اسم فاتن

عربی

تلفظ فاتن به انگلیسی

/fāten/

رنگ اسم فاتن

آبی

ابجد اسم فاتن

531

ابجد وسیط اسم فاتن

15

ابجد صغیر اسم فاتن

18

درباره نام فاتن

فاتن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاتن دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاتن که در انگلیسی به صورت faten نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 420 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاتن

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم فاتن و معنی اسم فاتن

ریشه اسم فاتن

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاتن عربی می باشد و تلفظ فاتن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاتن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fāten/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاتن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاتن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاتن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

فتنه انگیزنده، گمراه کننده، (به مجاز) دختری که به لحاظ زیبایی زیاد فتنه انگیز و گمراه کننده است، (به مجاز) زیباروی

معنی اسم فاتن در ثبت احوال

1- فتنه انگیزنده؛ 2- گمراه کننده؛ 3- (به مجاز) دختری که به لحاظ زیبایی زیاد فتنه انگیز و گمراه کننده است؛ 4- (به مجاز) زیباروی.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاتن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاتن عدد " 531 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاتن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاتن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاتن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاتن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و فاروق (ستوده و تمیز دهنده)

توانا، قادر، از نامهای خداوند

پاکدامن، زاهد

ترکیب دو اسم محمد و طه (ستوده و طاها)

ترکیب دو اسم فاطمه و رقیه (رانده شده از آتش و دعا)

گران‌بها، قیمتی، گران

ترکیب دو اسم امیر و بهمن (فرمانروا و نیک اندیش)

علی‌وار، مانند علی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید