فاتح

گشاینده و فتح کننده‌ی سرزمین‌ها در جنگ، پیروز

جنسیت اسم فاتح

پسر

فاتح به انگلیسی

fateh

تعداد فاتح ها در ایران

4,820

تلفظ فاتح به فارسی

فاتِح

ریشه اسم فاتح

عربی

تلفظ فاتح به انگلیسی

/fāteh/

رنگ اسم فاتح

نیلی

ابجد اسم فاتح

489

ابجد وسیط اسم فاتح

21

ابجد صغیر اسم فاتح

21

درباره نام فاتح

فاتح یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فاتح را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فاتح، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,820 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فاتح

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم فاتح و معنی اسم فاتح

ریشه اسم فاتح

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاتح عربی می باشد و تلفظ فاتح در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاتِح " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fāteh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاتح بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاتح در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاتح در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فاتح در فرهنگ فارسی عمید:
گشاینده کشورها در جنگ، (قید) همراه با پیروز.

معنی اسم فاتح در فرهنگ معین:
گشاینده، تصرف کننده، پیروز.

معنی اسم فاتح در لغت‌نامه دهخدا:
گشاینده، پیروز، ظفریاب، گیرنده ٔ شهر، فتحه دهنده.

معنی اسم فاتح در فرهنگ فارسی:
گشاینده، پیروز، کسی که چیزی بگشاید یا کشوری را بجنگ تصرف ک ند، ظفریاب، گیرنده شهرها.

معنی اسم فاتح در ثبت احوال

(عربي) ۱- گشاينده و فتح كننده‌ي سرزمين‌ها در جنگ، پيروز؛ ۲- (در حالت قيدي) با حالت برنده و پيروز.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاتح

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاتح عدد " 489 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاتح گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاتح چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاتح

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاتح

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زمان ولادت، تولد

برهان و دلیل

مروارید کوچک

ارمغان، پیشکش، موهبت خداوند

ترکیب دو اسم نازنین و کوثر (باارزش و بخشنده)

ترکیب دو اسم محمد و علی (ستوده و بلندمرتبه)

نام نوعی گل، نسترن

ترکیب دو اسم علی و رضا (بلند مرتبه و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید